Legendy w bibliotece – startujemy z projektem dofinansowanym przez MKDNiS

MBP w Stalowej Woli przystępuje do realizacji projektu online pn. „Dawno, dawno temu…odkurzamy biblioteczne półki”, skierowanego do dzieci, młodzieży i wszystkich zainteresowanych literaturą, a w szczególności legendami. Co proponujemy naszym czytelnikom? Będą to: spotkania z autorami książek dla dzieci i młodzieży (Zuzanna Orlińska, Kazimierz Szymeczko, Paweł Wakuła, Mariusz Wollny); warsztaty pisarskie z Ewą Stadtmüller oraz szereg działań literacko – edukacyjnych dotyczących historii i kultury Polski średniowiecznej.

Przedstawimy życie rycerzy, obyczaje panujące w zamku, ciekawe biografie oraz modę w ubiorze księżniczek i królowych, wyjaśnimy dlaczego praca skryby była niezwykle ważna i jak wyglądały potrawy naszych przodków. Pokażemy jak wykonać inicjał, tarczę i pieczęć rycerską, witraż czy też średniowieczny garnek. Nie zabraknie wirtualnego czytania legendy, a zwieńczeniem projektu będzie stworzenie średniowiecznej, przestrzennej gry planszowej, z której czytelnicy będą mogli korzystać.
Wszystkie wydarzenia zostaną udostępnione na stronie www i fanpage’u MBP w Stalowej Woli. Pierwsze spotkanie autorskie odbędzie się już 24 sierpnia. Szczegóły już niebawem.
Zadanie „Dawno, dawno temu…odkurzamy biblioteczne półki” zostanie zorganizowane w przestrzeni wirtualnej, w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2021”, dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury, pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego – Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

 

Legendy w bibliotece – startujemy z projektem dofinansowanym przez MKDNiS

 

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnych z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Żródło MBP Stalowa Wola