Konferencja połączona z wystawą “Policja w Służbie Niepodległej”

W środę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli, odbyła się konferencja “Policja w Służbie Niepodległej”. Towarzyszyła jej przygotowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie wystawa fotografii.

Zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia kilkudziesięciu fotografii, przedstawiających obraz Policji Państwowej w okresie międzywojennym, na terenie obecnego województwa Podkarpackiego. Odbyły się także wykłady, przybliżające sytuację w Polsce w momencie powstawania Policji Państwowej oraz samo jej funkcjonowanie.

Przybyłych gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli mł. insp. Janusz Śnios. Następnie głos zabrali prelegenci – Dziekan Wydziału Handlu i Bezpieczeństwa, Społecznej Akademii Nauk w Kielcach dr Paweł Ramiączek, podkom. Marcin Dziubak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz dziennikarz i publicysta Dionizy Garbacz, którzy podczas wystąpień, w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli o wydarzeniach, które stanowiły kluczową rolę w odbudowie naszego Kraju po latach zaborów, aż do czasu powstania Policji w obecnej formie. Największe zainteresowanie wzbudziły informacje, które dotyczyły obecnego powiatu stalowowolskiego.

Wszystkim prelegentom dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie.


Źródło KPP Stalowa Wola