Ewa Stadtmüller zrecenzowała uczniowskie legendy

28 października uczniowie klasy Vb z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Stalowej Woli uczestniczyli w Miejskiej Bibliotece Publicznej w warsztatach online „Nasza własna legenda”, prowadzonych przez Ewę Stadtmüller.
Pokłosiem warsztatów są legendy eksponowane na specjalnej wystawie na holu MBP, zaś Ewa Stadtmüller właśnie oceniła uczniowskie prace. – Szanowni Autorzy, bardzo się cieszę, że nasze warsztaty literackie zaowocowały całkiem nowymi legendami o Stalowej Woli.

Warto wiedzieć coś o miejscu, w którym się żyje, warto je polubić, zachwycić się jego urokiem i docenić pracę tych, którzy w sercu puszczy wybudowali wielki, nowoczesny zakład, a wokół niego piękne miasto. Muszę się przyznać, że po lekturze Waszych legend nabrałam jeszcze większej ochoty aby zobaczyć to wszystko na własne oczy. Podoba mi się, że bohaterami swoich opowieści uczyniliście nie tylko ludzi, ale i zwierzęta. Wiem, że ci, którzy budowali Stalową Wolę starali się szanować piękno otaczającej ich natury i nie niszczyć niczego niepotrzebnie. W Waszych opowieściach ludzie ratują zwierzęta, a one odwdzięczają się przyjaźnią i dobrymi radami. To piękny pomysł. Dziękuję Wam, że u progu Nowego Roku mogłam przeczytać teksty pełne dobrej energii, nadziei i wiary w to, że marzenia naprawdę się spełniają. Życzę Wam kolejnych udanych prób literackich, a w Nowym Roku wielu wspaniałych lektur i twórczych pomysłów – czytamy w mailu od Ewy Stadtmuller.

Projekt zrealizowano w programie „Partnerstwo dla książki 2021″, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego – Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Ewa Stadtmüller zrecenzowała uczniowskie legendy

Żródło MBP Stalowa Wola