Dwie kolizje z udziałem nietrzeźwych kierowców

W sobotę na terenie powiatu stalowowolskiego doszło do dwóch zdarzeń, gdzie sprawcami byli nietrzeźwi kierujący. Obaj sprawcy kolizji mieli ponad 2,5 promila. Na szczęście w wyniku zdarzeń, żadna z osób nie ucierpiała.

Do pierwszego zdarzenia doszło po godz. 17, w miejscowości Pysznica. Na miejscu policjanci ustalili, że 29-latek kierując dostawczym renaultem, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w ogrodzenie posesji i słup telekomunikacyjny. Pojazd wywrócił się na bok. Podróżowało nim trzech mężczyzn, żaden z nich nie doznał obrażeń. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u kierowcy ponad 2,5 promila.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło przed północą, w miejscowości Pilchów. I w tym przypadku kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie posesji. Badanie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu.

Obu mężczyznom zatrzymano prawo jazdy. Sprawcy zdarzeń za popełnione czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grożą bardzo surowe konsewkecnje prawne i finansowe. Ponadto takie zachowanie naraża na utratę zdrowia, a nawet życia wszystkich uczestników ruchu.

Źródło KPP Stalowa Wola