Dni otwarte w Zespole Szkół nr 1 w Stalowej Woli

Wczoraj policjanci ze stalowowolskiej komendy uczestniczyli w dniach otwartych Zespołu Szkół nr 1 w Stalowej Woli. Dzięki obecności mundurowych, uczniowie szkół podstawowych, zainteresowani nauką w tej szkole, mogli zapoznać się z ofertą klasy o profilu policyjnym. Odwiedzający mieli możliwość poznać specyfikę policyjnej służby. Nie zabrakło także wielu nurtujących pytań, zadawanych przez młodych ludzi.

Podobnie jak w latach ubiegłych, wczoraj w Zespole Szkół nr 1 w Stalowej Woli, odbyły się Dni Otwarte. Uczestnictwo w nich policjantów ze stalowowolskiej komendy można traktować już jako coroczną tradycję. Policyjne stoisko cieszyło się dużym zainteresowań ze strony odwiedzających szkołę, szczególnie tych, którzy swoją dalszą naukę chcą kontynuować w klasach o profilu mundurowym.

Uczniowie mieli okazję przymierzyć sprzęt ochrony osobistej policjantów, wykorzystywany przy wszelkiego rodzaju zabezpieczeniach, obejrzeć radiowóz oraz policyjny quad.

Na wszystkie pytania młodzieży chętnie odpowiadali będący na miejscu funkcjonariusze, którzy jednocześnie zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji.

Funkcjonariusze podczas spotkania mieli także okazję przeprowadzić krótką rozmowę dotyczącą zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków i dopalaczy.


Źródło KPP Stalowa Wola