Debata społeczna “Narkotyki i dopalacze”

Wczoraj w Stalowej Woli odbyła się debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Na spotkaniu omwiono problem narkotyków i dopalaczy.

W świetlicy “Tęcza” odbyła się debata społeczna „Narkotyki i dopalacze”. Gospodarzem spotkania był Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli mł. insp. Jacek Iracki, który przywitał zaproszonych gości – przedstawicieli instytucji oraz wszystkich uczestników.

W roli prelegentów wystąpili: asp. szt. Robert Kotwica, który przedstawił problem narkotyków i dopalaczy w naszym regionie, powołując się na dane statystyczne oraz terapeuta psychoanalityczny – mgr. Katarzyna Dąbek, która przybliżyła kwestię zażywania wspomnianych środków z perspektywy uzależnionych osób nieletnich.

Celem spotkania była wymiana informacji dotyczących problemów i zagrożeń, z jakimi spotkać się mogą mieszkańcy Stalowej Woli. Na debacie poruszono kwestię związaną z wykorzystywaniem przez Policję nowoczesnych możliwości komunikowania się z mieszkańcami, między innymi poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także roli dzielnicowego w kontaktach z mieszkańcami. Uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób można nanieść zagrożenie na mapę, oraz w jaki sposób policja weryfikuje zamieszczone na mapie zagrożenia. Rozmawiano o programie “Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacja “Moja komenda”. Na koniec spotkania uczestnicy zgłaszali swoje wnioski, zaangażowali się również we wspólną dyskusję.

Podczas debaty odtworzony został spot kampanii zorganizowanej przez MSWiA o charakterze  edukacyjno – profilaktycznym “Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi “Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w debacie.


Źródło KPP Stalowa Wola