Czterech kierowców straciło prawa jazdy

Tylko w minioną niedzielę stalowowolscy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania czterem osobom. Powodem było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W niedzielę na ul. Solidarności w Stalowej Woli policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym  – 42-letniemu kierowcy volkswagena i 25-letniemu kierowcy skody. Nieprzestrzeganie przepisów dotyczących ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym, było również skutkiem utraty uprawnień przez kierujących na ulicach Sandomierskiej i Staszica. Uprawnienia stracili 27-letni kierowca opla i 36-letni kierowca audi. Rekordzista 42-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego, który kierując volkswagenem, przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h.

Pamiętajmy! Kierującym, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące.


Źródło KPP Stalowa Wola