Ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy dla najmłodszych uczniów

Wczoraj, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli wzięli udział w spotkaniu z dziećmi, podczas którego pod czujnym okiem ratownika medycznego uczyli najmłodszych zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie mieli okazję w teorii i praktyce sprawdzić swoje umiejętności na specjalnie przygotowanych do tego celu „fantomach”.

Ćwiczenia zorganizowane były przez lokalny Ośrodek Szkolenia Kierowców  i odbyły się w Szkole Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli. Swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy mogli poszerzyć uczniowie z klas trzecich i czwartych pod nadzorem specjalnie zaproszonego na tę okazję gościa Magdaleny Krzysztofik z Centrum Rozwoju Ratownictwa Medycznego w Rzeszowie.

Poza poszerzeniem wiedzy teoretycznej, dzieci mogły także szlifować swoje umiejętności w praktyce. Każde z nich, na specjalistycznych „fantomach” ćwiczyło sposoby postępowania z poszkodowanymi, u których stwierdzono niewydolność krążeniowo-oddechową. Podstawowa wiedza z tego zakresu może okazać się niezbędna w sytuacji zagrożenia. Szybkie i umiejętne udzielenie pierwszej pomocy, do momentu przybycia wykwalifikowanych służb medycznych, niejednokrotnie pozwala uratować życie ludzkie.

Dodatkowym akcentem na zakończenie spotkania było wysłuchanie Mazurka Dąbrowskiego śpiewanego przez dzieci o godzinie 11:11 w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości.

Źródło KPP Stalowa Wola