Bezpieczne wakacje z profilaktykami ze stalowowolskiej Policji

Policjanci, wspólnie z profilaktykiem stalowowolskiego SANEPID-u, odwiedzili dzieci i młodzież uczestniczącą w zorganizowanych obozach i koloniach. Funkcjonariusze rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa, szczególnie w okresie wakacyjnym. Spotkania realizowane są w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej i Nieletnich oraz Wydziału Ruchu Drogowego, wzorem lat ubiegłych, spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Tylko w tym tygodniu mundurowi, wspólnie z profilaktykiem stalowowolskiego SANEPID-u, odwiedzili uczestników zorganizowanych formach wypoczynku w świetlicy „Tęcza” w Stalowej Woli , Campus Lego oraz obozu jeździeckiego zorganizowanego przez Klub Jeździecki „Zacisze” w Jastkowicach. Ponadto mundurowi odwiedzili harcerzy z Jarosławia i Brzozowa wypoczywających na obozie w Zaklikowie, a także kolonie zorganizowane przez CARITAS Ziemi Sandomierskiej w Bojanowie.

Podczas spotkań funkcjonariusze poruszali tematykę związaną z bezpieczeństwem w trakcie wakacyjnego wypoczynku. Przypominali, jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą, w górach, czy w miejscu zamieszkania.  Mundurowi zwracali również uwagę na konieczność prawidłowego zachowania podczas poruszania się po drogach, zarówno przez pieszych, jak i rowerzystów. Apelowali o ostrożność przy poruszaniu się na rolkach, deskorolkach czy hulajnogach. Uczestnicy kolonii mieli również okazję rozmowy z profilaktykiem ze stalowowolskiego SANEPID-u, o tym jak powinno wyglądać zdrowe odżywianie i jak dbać o higienę.

Spotkania przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Podczas spotkania z uczestnikami obozu jeździeckiego, zorganizowanego przez Klub Jeździecki „Zacisze” w Jastkowicach, policjanci podjęli wyzwanie przejścia krótkiego kursu jazdy konnej i przy drobnej pomocy instruktorek – sprostali zadaniu.

Spotkania realizowane są w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, w trakcie których promowany jest również konkurs pn. “Artystyczny przeWodnik”.

Źródło KPP Stalowa Wola