Bezpieczne wakacje w powiecie stalowowolskim

W ramach działań “Bezpieczne wakacje” stalowowolscy policjanci kontynuują spotkania profilaktyczne z uczestnikami letniego wypoczynku. Funkcjonariusze odwiedzają najmłodszych w przedszkolach i żłobkach. Kontrolują także miejsca wypoczynku i sprawdzają punkty sprzedaży alkoholu.

Stalowowolscy policjanci od początku wakacji odwiedzili już kilkanaście miejsc, w których wypoczywają dzieci i młodzież. Kilkakrotnie odwiedzili uczestników półkolonii i kolonii zorganizowanych przez świetlicę „Tęczą” w Stalowej Woli, Campus Lego Stalowa Wola, Diecezjalny Ośrodek Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej Augustianum oraz uczestników obozu jeździeckiego zorganizowanego przez klub Jeździecki „Zacisze” w Jastkowicach.

Funkcjonariusze skorzystali również z zaproszenia Niepublicznego Przedszkola „Chatka Misia” i „Bajkowego Żłobka”. Spotkanie z przedszkolakami z „Chatki Misia” było podsumowaniem programu prowadzonego przez przedszkole pn. „Mini karta rowerowa”. Najmłodsi pochwalili się zdobytą wiedzą, mogli przejść również przygotowany mini tor przeszkód z ustawionymi znakami drogowymi. Spotkanie z dziećmi z „Bajkowego Żłobka” zostało zorganizowane w ramach obchodzonego na terenie placówki „Święta Policji”. Oba spotkania były okazją do przypomnienia najmłodszym zasad bezpiecznego spędzania wakacji.

Policjanci dbają także o bezpieczeństwo harcerzy wypoczywających na terenie powiatu stalowowolskiego. Prowadzą kontrole terenu obozowisk i organizują spotkania o charakterze profilaktycznym. Zwracają szczególną uwagę na niebezpieczne sytuacje, z jakimi mogą się spotkać podczas letniego wypoczynku i przypominają, jak należy się zachować podczas sytuacji kryzysowych. Współpraca z harcerzami, trwać będzie aż do zakończenia wakacji. Spotkanie z harcerzami z Chorągwi Podkarpackiej w ośrodku harcerskim na Kopcu w Zaklikowie było również okazją do przypomnienia założeń kampanii profilaktyczno-edukacyjnej pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

W ramach wakacyjnych działań funkcjonariusze odwiedzają również punkty sprzedaży alkoholu – sklepy spożywcze, monopolowe czy puby. W miejscach, gdzie przeprowadzano kontrole funkcjonariusze przekazywali ulotki dotyczące zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Mundurowi uczulają sprzedawców, że nie zawsze dorosły wygląd klienta oznacza jego pełnoletność.

Źródło KPP Stalowa Wola