Bezpieczne wakacje – spotkania z dziećmi i młodzieżą

Wakacje, to czas odpoczynku, zabawy dla dzieci i młodzieży szkolnej, zarówno tej, która wyjedzie na kolonie, jak i tej pozostającej w swoim miejscu zamieszkania. Policja, jak co rok, podejmuje działania, których głównym celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na zagrożenia czyhające na uczestników zorganizowanego i niezorganizowanego wypoczynku. Działania pod nazwą „Bezpieczne wakacje” mają charakter prewencyjny i edukacyjny.

Stalowowolscy policjanci już od początku czerwca spotykają się z dziećmi i młodzieżą z terenu miasta i powiatu stalowowolskiego, aby rozmawiać o zbliżającym się okresie wakacyjnym. Podczas spotkań funkcjonariusze poruszają tematykę związaną z bezpieczeństwem w trakcie wakacyjnego wypoczynku. Przypominają, jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą, w górach, czy w miejscu zamieszkania. Mundurowi zwracają również uwagę na konieczność prawidłowego zachowania podczas poruszania się po drogach, zarówno przez pieszych, jak i rowerzystów. Apelują o ostrożność przy poruszaniu się na rolkach, deskorolkach czy hulajnogach.

Przez cały okres wakacji policjanci odwiedzać będą miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu stalowowolskiego i przypominać o tym, jak spędzać bezpiecznie czas wolny.

Okazją do promowania bezpiecznych zachowań były również pikniki organizowane przez różne instytucje.

Policyjne działania realizowane są w ramach kampanii „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Ponadto, policjanci podczas spotkań zachęcają do wzięcia udziału w konkursie „Artystyczny PrzeWODNIK”, organizowany przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, którego celem jest kształtowanie odpowiedzialnych zachowań w czasie odpoczynku nad wodą.

Źródło KPP Stalowa Wola