„Bezpieczne ferie” ze stalowowolskimi policjantami

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas ferii to priorytet w działaniach stalowowolskich policjantów. Nieodzownym elementem tych działań jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego wypoczynku. W minionym tygodniu policjanci przeprowadzili kilka takich spotkań.

Do tej pory policjanci spotkali się z dziećmi wypoczywającymi w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli, w świetlicach „Promyczek” i „Tęcza”, z dziećmi z klubu  „Wesoła Gromadka” oraz harcerzami. 

Podczas spotkań funkcjonariusze omówili zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic oraz wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.   

Policjanci omówili również zasady bezpiecznego korzystania z internetu. W czasie rozmowy przestrzegali przed nawiązywaniem ryzykownych znajomości w sieci, przekazywaniem swoich danych osobowych czy zdjęć ze swoim wizerunkiem. 

Na zakończenie policjanci omówili zasady prawidłowego poruszania się po drogach oraz przypomnieli jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Podczas spotkań nawiązywali do założeń prewencyjnej kampanii społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, która realizowana jest przez Policję.
Źródło KPP Stalowa Wola