Bezpieczne ferie ze stalowowolskimi policjantami

Stalowowolscy policjanci spotkali się z uczestnikami półkolonii zorganizowanej przez Społeczną Szkołę Podstawową w Stalowej Woli. Podczas spotkania mundurowi rozmawiali o bezpiecznym zimowym wypoczynku oraz zagrożeniach, z jakimi można się spotkać w tym czasie.

W tym roku ferie zimowe z uwagi na trwającą pandemię wyglądają inaczej niż zwykle. Pomimo to stalowowolscy policjanci wykorzystują każdą nadarzającą się okazję do spotkań z najmłodszymi.  Wczoraj asp. szt. Robert Kotwica i sierż. szt. Łukasz Derylak odwiedzili dzieci, które uczestniczyły w półkolonii zorganizowanej przez Społeczną Szkołę Podstawową.  

Podczas spotkania omówiono zasady bezpiecznych zachowań w trakcie spędzania wolnego czasu. Dzieci mogły dowiedzieć się co to są zachowania ryzykowne i jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji. Policjanci zachęcali również do używania elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze omówili zagrożenia, na jakie narażeni są najmłodsi podczas korzystania z internetu, przestrzegając przed konsekwencjami nieodpowiedzialnych kontaktów z osobami nieznajomymi. Zachęcali także do uczestnictwa w ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowym pn. “Śnieżny dekalog”. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku.

Mundurowi podczas spotkania przekazywali dzieciom opaski odblaskowe.

Źródło KPP Stalowa Wola