Zrobili w bibliotece bukiety dla mamy

Jaki prezent dla mamy? Kolorowy bukiet kwiatów wykonany samodzielnie z przygotowanych materiałów: zielonego papierowego koszyczka i różnobarwnych kwiatów. 25 maja grupa dzieci z klasy „0” PSP Społecznej w Stalowej Woli po zwiedzeniu biblioteki i wysłuchaniu opowiadań o mamie, wykonały z przygotowanych materiałów bukiety na Dzień Matki.

Do zielonych gałązek przyklejały kolorowe kwiatuszki, motylki. Na koniec dołączyły bilecik z życzeniami dla swoich mam. Tak wykonane kolorowe bukieciki uczestnicy zajęć wręczyły dzień później swoim mamom z okazji Dnia Matki.
Podczas wycieczki do MBP dzieciaki miały także okazję zwiedzić cały budynek naszej biblioteki i zapoznać się z zasadami działania poszczególnych agend. Przedszkolak, uczeń, miłośnik kotów, samochodów czy komiksów. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Szeroki wachlarz książek czeka na Młodych Czytelników w bibliotece… Coraz większą popularnością cieszą się również gry planszowe i manualne. Po wizycie w MBP dzieciaki wiedzą już, co należy zrobić aby zostać czytelnikiem i jak powinniśmy się obchodzić z książką. Zaprezentowaliśmy przegląd nowości wydawniczych oraz najciekawsze i najbardziej poczytne “okazy” dla młodych czytelników, a w Wypożyczalni Książki Mówionej młodzi uczniowie wysłuchali audiobooka Rafała Witka ,,Pierwszaki z kosmosu – co ucieszy mamę”.

 

Żródło MBP Stalowa Wola