Świąteczne i ekologiczne stroiki w MBP

7 grudnia rozstrzygnięto konkurs na „Ekologiczny stroik świąteczny”. Został on zorganizowany dla mieszkańców naszego miasta przez Lucjusza Nadbereżnego, prezydenta Stalowej Woli i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli. Celem konkursu było: integracja dzieci i rodziców, wykorzystanie wiedzy o recyklingu i praktyczne doskonalenie umiejętności powtórnego wykorzystania zużytych materiałów, pogłębianie wiedzy na temat symboli związanych ze Świętem Bożego Narodzenia i rozwijanie u dzieci fantazji i twórczej wyobraźni.

Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie i zespołowe wykonanie przez dzieci i rodziców stroiku z surowców wtórnych. Na konkurs wpłynęło 9 ekologicznych prac, wykonanych przez 25 osób – rodziców z dziećmi. Komisja konkursowa w składzie: Patrycja Żurawska – kierownik Referatu Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska UM – przewodnicząca, Joanna Rybak – kierownik Biblioteki Głównej MBP, Beata Życzyńska – kierownik Działu Promocji MBP, Agnieszka Stan – pracownik MBP oceniła prace, biorąc pod uwagę następujące kryteria: ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, dobór i wykorzystanie materiałów (surowce wtórne), wkład pracy, estetyka pracy i walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka).

Przyznano następujące miejsca: I miejsce – Dorota Dwojak z dziećmi Agnieszką i Adamem II miejsce – Ewa i Jacek Adamczykowie z dziećmi Dagmarą, Anną, Kamilem II miejsce- Klaudia i Łukasz Urbanikowie z dziećmi Laurą i Nikodemem III miejsce – Katarzyna Puzio z synem Arturem III miejsce – Agnieszka Błaszczuk z synem Andrzejem. Renata Knap, zastępca Prezydenta Stalowej Woli i Ewa Biały, dyrektor MBP wręczyły dyplomy i nagrody. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe (gry planszowe), wszyscy pozostali uczestnicy konkursu drobne upominki. Dodatkowo dla twórców stroiku wykonanego z puszek po pokarmie dla psów, pani Annie Wiktor z córką została wręczona paczka karmy dla ich podopiecznych z gorzyckiego przytuliska dla zwierząt bezdomniaki.pl. Fundatorem nagród był Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. Wystawę stroików obejrzeć można na holu MBP, na parterze do końca grudnia.

Żródło MBP Stalowa Wola