Stalowowolska MBP znów rozda przedszkolakom książki

Masz dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat) i jeszcze nie otrzymałeś wyprawki dla małego czytelnika? To przyjdź z pociechą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli i zapisz ją do grona Czytelników. Twoje dziecko otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start w ramach ogólnopolskiego projektu „Wielki człowiek–mała książka” ogłoszonego  przez Instytut Książki.

Po sukcesie akcji w roku ubiegłym, stalowowolska książnica otrzymała dodatkowe wyprawki i ponawia akcję. Dla przyszłych, małych czytelników Biblioteka Główna przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 zorganizuje w sobotę, 1 lutego o godz. 11  spotkanie, w ramach którego będzie można zwiedzić stalowowolską placówkę czytelniczą i wziąć udział w zabawach z książką. No i oczywiście rodzice będą mogli zapisać swoją pociechę do grona czytelników – to warunek odbioru wyprawki.

Te zaś będą dostępne w Bibliotece Głównej i jej filiach do końca marca lub do wyczerpania zasobów.  MBP ma do rozdania tym razem 200 książkowych wyprawek dla małych mieszkańców Stalowej Woli.

– Serdecznie zapraszamy po odbiór wyprawki, w której dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dumni czytelnicy będą mogli również nosić specjalne plakietki, jakie będą znajdowały się w czytelniczym pakiecie. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w naszym projekcie jest całkowicie bezpłatny! – mówi Joanna Rybak, kierownik Biblioteki Głównej.

Kto nie będzie mógł uczestniczyć 1 lutego w spotkaniu, może do biblioteki wybrać się wspólnie z maluchem po wyprawkę w innym terminie. Przypominamy, że książkowe wyprawki będą również dostępne dla młodych czytelników we wszystkich Filiach MBP.

Żródło MBP Stalowa Wola