Rozpoczęcie Akcji „Znicz 2021” na niżańskich drogach

Dziś, w całej Polsce w tym na terenie powiatu niżańskiego, rozpoczęła się akcja „Znicz” i potrwa do 2 listopada. To jedna z największych corocznych policyjnych akcji, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas dnia Wszystkich Świętych. W tym czasie policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich oraz dbać o płynność ruchu, szczególnie w okolicach cmentarzy.

Działania niżańskich policjantów ukierunkowane będą zwłaszcza na dbałość o płynność i porządek w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. Szczególną uwagę funkcjonariusze bedą zwracać na zapewnienie płynności i porządku ruchu, eliminowanie z ruchu nietrzeźwych uczestników ruchu, właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa w pojazdach, udzielanie zainteresowanym informacji o organizacji ruchu i miejscach parkingowych wokół cmentarzy.

W wielu miejscach na terenie naszego powiatu zmieni się organizacja ruchu. Przypominamy,  aby zwracać uwagę na oznakowanie i polecenia policjantów. Jeśli będzie taka potrzeba, w miejscach wzmożonego ruchu lub tam, gdzie będą się tworzyć zatory, funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem. Dodatkowe oznaczenia będą obowiązywać w pobliżu cmentarzy w miejscowościach:

  • Rudnik nad Sanem, ul. Mickiewicza – Droga Krajowa 77, dodatkowe znaki Zakaz zatrzymywania się po lewej stronie drogi. Cmentarz posiada parking przy ul. Piłsudsiego z miejscami dla osób niepełnosprawnych
  • Racławice, ul. Mickiewicza – Droga Powiatowa, dodatkowe znaki Zakaz zatrzymywania się po lewej stronie drogi. Cmentarz posiada parking o nawierzchni utwarzdonej płytami ażurowymi
  • Zarzecze, ul. Mickiewicza – Droga Wojewódzka 858, dodatkowe znaki Zakaz zatrzymywania się po prawej stronie drogi. Parkowanie pojazdów odbywa się na drodze gruntowej znajdującej sie naprzeciw cmentarza.
  • Harasiuki – Droga Wojewódzka 858, dodatkowe znaki Zakaz zatrzymywania się po prawej stronie drogi.
  • Nisko, ul. Głowackiego – Droga Wojewódzka 872, dodatkowe znaki Zakaz zatrzymywania się po prawej stronie drogi. Cmentarz posiada parking z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.

Policja Apeluje! – zachowajmy szczególną ostrożność i rozwagę  w tych dniach, podczas przemieszczania się na cmentarze.

Źródło KPP Nisko