Rok 2021 został uchwałą Sejmu RP ustanowiony Rokiem Stanisława Lema

„Lem 2021. Widziałem przyszłość” – pod takim hasłem organizowane są liczne wydarzenia na całym świecie jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction, którego twórczość zaliczana jest do kanonu światowej literatury. Utwory Stanisława Lema doczekały się olbrzymiej rzeszy czytelników i zasłużonego uznania na całym świecie.

Autor jest najczęściej tłumaczonym polskim twórcą, a w pewnym okresie był najbardziej poczytnym nieanglojęzycznym pisarzem SF. Jego książki przetłumaczono na ponad 40 języków, osiągnęły one łączny nakład ponad 30 milionów egzemplarzy.

W tym roku, w naszej bibliotece, niejeden raz będziemy prezentować czytelnikom dorobek Stanisława Lema. Już dzisiaj w ramach cyklu „Miesiąc z ….” chcemy przedstawić kilka faktów i ciekawostek z życia pisarza oraz zachęcić do sięgnięcia po jego książki i biografie (w marcu przypada 15. rocznica śmierci mistrza literatury science-fiction).
Zapraszamy także do obejrzenia wystawy o życiu i twórczości mistrza science-fiction pt. „Bo wczorajsza niezwykłość staje się dzisiejszym banałem, a dzisiejsza skrajność – jutrzejszą normą”.

 

Żródło MBP Stalowa Wola