ROADPOL Safety Days – Żyj i pozwól żyć innym – działania podkarpackich policjantów

16-22 września 2021 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). W akcję włączyli się też policjanci z Niska.

Do środy, 22 września br., trwa Europejski Tydzień Mobilności, w tym celu we wszystkich krajach europejskich prowadzona jest akcja  pn. ROAD SAFETY DAYS. Działania mają na celu przede wszystkim promowanie bezpiecznych zachowań na drodze. We wcześniejszych latach akcja znana była jako Edward – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Działania Policji ruchu drogowego ukierunkowane są na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych

Wczoraj w Nisku, na drodze krajowej nr 77, policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nisku, prowadzili akcję promującą bezpieczeństwo na drogach. W trakcie działań funkcjonariusze prowadzili kontrole drogowe, podczas których sprawdzali stan trzeźwości kierujących, a także wyposażenie pojazdów i ich stan techniczny. Policjanci zdecydowanie reagowali na przypadki przekraczania prędkości. Podczas prowadzonych kontroli przestrzegali kierujących przed brawurą za kierownicą i przypominali o idei Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.

Pamiętajmy, że największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób, dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych użytkowników dróg, np. poprzez przekraczanie limitów prędkości, czy jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Jednak nie tylko kierowcy stwarzają niebezpieczne sytuacje. Wielu rowerzystów, czy pieszych również ignoruje zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i przyczynia się do powstawania kolizji, czy wypadków.

Źródło KPP Nisko