Przeczytamy dzieciom fragmenty książek

Wielkimi krokami zbliża się XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, którego głównym organizatorem jest Fundacja ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Jego celem jest promowanie wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży. Co z tej okazji przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli?

Oto propozycje: 27 maja o godzinie 17 na placu przed biblioteką przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 (lub w razie niepogody w bibliotecznym holu) odbędzie się Maraton Czytania – czytanie fragmentów książek wydanych przez Wydawnictwo Literatura. 

Czytać na żywo będą bibliotekarze ze stalowowolskiego koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich /w akcji może też wziąć udział każdy chętny, nawet całe rodziny/. Chętnych zapraszamy, aby do 21 maja zgłosili się po fragment tekstu, do Biblioteki Głównej (Multiteka), zaś wielbicielom książek i czytania polecamy zapoznać się ze złotą dwudziestką książek przygotowanych na 20-lecie kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, pod linkiem https://calapolskaczytadzieciom.pl/dla-mediow/zlota-dwudziestka-ksiazek/

1 czerwca, w Dzień Dziecka, biblioteka zaprasza na czytanie wierszy Jana Brzechwy przez lektorkę Malwinę Kożurno. To wydarzenie odbędzie się online – na stronie www MBP, profilu facebookowym i bibliotecznym serwisie YT.

– Moja miłość do czytania zrodziła się wiele lat temu, na studiach polonistycznych UMCS w Lublinie. Przez wiele lat czytałam mojej wspaniałej trójce dzieci (tysiące kilometrów tekstów). Była to znakomita wprawka przed podjęciem pracy lektorki. Prowadziłam Klub Czytających oraz warsztaty dla dzieci w nieistniejącej już, uroczej księgarni Elf w Bielsku- Białej (gdzie mieszkam). Obecnie współpracuję z autorką książek dla dzieci i młodzieży, Renatą Piątkowską. Czytam na spotkaniach autorskich, nagrywam audiobooki, prowadzę warsztaty lektorskie dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy. Mówiąc krótko, kocham czytać  – przekonuje Malwina Kożurno.

Kampania „Cała Polska Czyta Dzieciom” otrzymała wiele nagród i wpisała się trwale w świadomość społeczeństwa, budując nawyki czytelnicze w rodzinach i placówkach edukacyjno-wychowawczych. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: Lubimy czytać polskich autorów!

Przeczytamy dzieciom fragmenty książek

Żródło MBP Stalowa Wola