Policyjne działania na rzecz niechronionych uczestników ruchu drogowego

Niżańscy policjanci, prowadzą dzisiaj na terenie naszego miasta działania „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą przyglądają się, czy sami piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców i pieszych, że tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi. Dlatego po raz kolejny apelujemy! Należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego! Należy też dbać o własne bezpieczeństwo! W konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze stoi na straconej pozycji. I mimo, że winnym zdarzenia będzie kierowca, to niechroniony uczestnik ruchu, ponosi poważniejsze konsekwencje, tracąc zdrowie, a niejednokrotnie nawet życie.

Przypominamy, że od początku kwietnia do 23 czerwca br., prowadzona jest akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu”. W ramach działań policjanci będą informować o konieczności stosowania się do obowiązujących przepisów prawa. W szczególności przestrzegania dozwolonych prędkości jazdy oraz zasad pierwszeństwa przejazdu, a także sygnalizowania zamiaru zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz bycia widocznym na drodze.

Pamiętajmy, że droga jest dla wszystkich. Korzystając z niej mamy swoje prawa, jak też obowiązki, których należy przestrzegać.

Źródło KPP Nisko