Policjant rozmawiał z rodzicami o narkotykach

W ramach kampanii o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają” organizowanej przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”, niżański profilaktyk odwiedził szkołę w Harasiukach. W trakcie spotkania rozmawiał z rodzicami na temat szkodliwości zażywania narkotyków i sposobów rozpoznawania, czy ich własne dzieci mogą mieć z nimi problem.

Spotkanie z rodzicami miało na celu zwiększenie ich świadomości na temat zagrożeń płynących z zażywania narkotyków i dopalaczy. Policjant ds. profilaktyki społecznej st. asp. Bernard Dul omawiał konsekwencje zdrowotne, prawne, jak i społeczne uzależnienia. Pokazywał atrapy narkotyków i akcesoriów do ich zażywania przy pomocy tzw. profilaktycznej walizki edukacyjnej, w którą jest wyposażony każdy profilaktyk w województwie.

Przestrzegał przed trującym wpływem dopalaczy na organizm i składem zawierającym substancje nieznanego pochodzenia. Podawał przykłady zatruć dopalaczami na terenie powiatu i przytaczał przypadki bezradności lekarzy w ratowaniu pacjentów w obliczu zażycia nieznanej substancji.

Spotkania związane z problematyką narkotyków i dopalaczy będą kontynuowane w szkołach na terenie powiatu niżańskiego wśród młodzieży, rodziców jak i kadry pedagogicznej.

 

Źródło KPP Nisko