Policjanci pomogli nietrzeźwym mężczyznom

Pomimo, że pogoda od kilku dni coraz bardziej przypomina o nadejściu wiosny, noce nadal są mroźne i stanowią zagrożenie dla osób nietrzeźwych, które mogą być narażone na wychłodzenie. Dzisiaj w nocy policjanci pomogli dwóm nietrzeźwym mężczyznom. Jeden z nich spał na przystanku, drugi na poboczu drogi.

Pierwszy z mężczyzn został znaleziony na przystanku autobusowym na ul. Ługowej w Zarzeczu. Nietrzeźwy miał problemy z poruszaniem się i mową. Miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Ze względu na brak rodziny, która mogłaby się nim zaopiekować, policjanci przewieźli go do wytrzeźwienia.

Drugi mężczyzna został znaleziony na poboczu ul. Leśnej w Rudniku nad Sanem. Nie mógł ustać na własnych nogach. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Został umieszczony w policyjnych pomieszczeniach do wytrzeźwienia.

Policja przypomina, że alkohol i niskie temperatury stanowią śmiertelne zagrożenie dla życia i zdrowia. Pamiętamy, że jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku, czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obok kogoś, komu grozi zamarznięcie. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112, by komuś pomóc, być może nawet uratować życie.

Źródło KPP Nisko