Policjanci na Targach Edukacyjnych

Dzisiaj w budynku Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, na corocznych Targach Edukacyjnych powiatu niżańskiego, funkcjonariusze promowali zawód policjanta. Policjanci odpowiadali na pytania młodzieży o zagadnienia związane z procedurą wstąpienia w szeregi Policji, jak również o charakter pracy na poszczególnych stanowiskach.

Dzisiaj na Targach Edukacyjnych, wśród wielu stoisk promujących różne zawody, nie zabrakło niżańskich policjantów. Mundurowi zaprezentowali kolejne etapy procedury postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów chętnych do służby w Policji. Przedstawili pożądane cechy osobowości kandydata do służby w formacji. 

Głównym celem spotkania było promowanie zawodu policjanta i zachęcanie do wstąpienia w szeregi służby mundurowej. St.asp. Bernard Dul wraz z kom. Anną Kowalik szczegółowo informowali, na czym polega i jak wygląda służba w Policji, odpowiadali na wszelkie pytania zainteresowanych tym zawodem. Podkreślali, że w Policji ważna jest nie tylko znajomość prawa, ale i etyka związana z powagą i godnością tej służby.

Promocja policyjnego zawodu na pewno wzbudziła wiele pozytywnych emocji, szacunku dla stróżów prawa i ich niełatwej służby. Takie spotkania przyczyniają się do zachęcenia młodego pokolenia do wstąpienia w szeregi Policji.

Zainteresowani stoiskiem policyjnym otrzymywali w ramach poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzwonki rowerowe, światła odblaskowe na rower i opaski. Policjanci rozdawali również ulotki zachęcające do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i tłumaczyli zasady wprowadzania informacji pochodzących od mieszkańców.

 

Źródło KPP Nisko