Pijany motocyklista uciekał przed policjantami

31-letni mężczyzna kierujący motocyklem nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Okazało się, że kierowca jednośladu jest nietrzeźwy. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem.

Wczoraj policjanci niżańskiej komendy w miejscowości Rudnik nad Sanem pełnili służbę na drodze krajowej nr 77 w pobliżu cmentarza, gdzie było duże natężenie ruchu, zarówno pojazdów jak i pieszych. Podczas patrolu zauważyli motocykl, którego kierujący poruszał się z nadmierną prędkością. Mężczyzna kolejno wyprzedzał pojazdy, w tym policyjny radiowóz. Kiedy funkcjonariusze ruszyli za pojazdem i wydali wyraźne sygnały zatrzymania do kontroli drogowej, motocyklista jadący hondą, przyspieszył i zaczął uciekać.

Kierujący jednośladem nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez funkcjonariuszy. Po chwili mężczyzna został zatrzymany. Badanie alkomatem wskazało u 31-latka prawie promil alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Rudnik nad Sanem oprócz odpowiedzialności za jazdę w stanie nietrzeźwości usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej.

 

Źródło KPP Nisko