Pamiętajcie o ogrodach i balkonach …

Please enable JavaScript to view this website.

W Spółdzielczym Domu Kultury odbyło się podsumowanie 27 – tej edycji Konkursu „Pamiętajcie o ogrodach i balkonach…”
Celem przedsięwzięcia było m.in. propagowanie wśród mieszkańców dbałości o estetykę najbliższego otoczenia oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie wizerunku miasta.

Konkurs organizowany był w dwóch kategoriach:
I. najpiękniejszy balkon,

II. najpiękniejszy ogródek przy-klatkowy.

W ocenie pod uwagę były brane m.in. ogólne wrażenie estetyczne, różnorodność roślin, ład, porządek i kolorystyka.

Do wygrania były atrakcyjne nagrody m.in. bony do zrealizowania w szkółce drzew i krzewów ozdobnych „Bór” w Boleścicach w gminie Sędziszów w województwie świętokrzyskim. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Około 60 pasjonatów uprawy roślin zgłosiło się do rywalizacji o tytuł na najpiękniejszy balkon i ogródek przy-klatkowy w naszym mieście. Biorący udział w Konkursie często mają do dyspozycji niewielki ogródek przy-klatkowy, balkon lub tylko okienny parapet. Nie stanowi to jednak dla nich przeszkody, aby tak małą przestrzeń uczynić zieloną oazą nie tylko dla samych siebie,
ale również najbliższej przestrzeni miejskiej, która jest dobrem nas wszystkich.

W kategorii na najpiękniejszy balkon Złotą Pelargonię otrzymała Pani Małgorzata Mazur, Srebrną Pelargonię – Agnieszka i Adam Czerepakowie, Brązową Pelargonię – Krystyna i Zenon Wieczorkowie. W kategorii ogródek przy-klatkowy zwyciężyła, tym samym odebrała Złotą Pelargonię Pani Teresa Żurawska, Srebrną Pelargonię – Halina i Jan Kokoszkowie, Brązową Pelargonię – Alicja i Jan Wojtalowie.

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień uświetnił występ Joanny Herdzik, Moniki Kucy i Janusza Turka.

Kategoria I balkony:

Kategoria II ogródki:


Źródło: SDK Stalowa Wola