Opowiedziała nie tylko o Ziemi Świętej

Po wakacyjnej przerwie wznowił swoją działalność Klub Podróżnika #czterystronyświata. 20 września miłośnicy podróży uczestniczyli w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli na spotkaniu „Izrael, nie tylko Ziemia Święta”. O swoich wrażeniach z wycieczki do Izraela opowiedziała Iwona Wasiuta – fotograf, pasjonatka zagranicznych wypraw i programów podróżniczych.

Pani Iwona zwiedziła i utrwalała na zdjęciach piękno wielu krajów. Największe wrażenie zrobił na niej Izrael. Pokazała go poprzez swoje fotografie. Miłośnicy  podróży obejrzeli około 400 zdjęć z tego niezwykle ciekawego kraju. Były fotografie najsłynniejszych biblijnych zabytków, plaż, roślinności. Bazylika Grobu Pańskiego (święte miejsce wszystkich chrześcijan), Ściana Płaczu, Kopuła na Skale (jedno z najważniejszych muzułmańskich sanktuariów) tylko niektóre miejsca, na długo zapadające w pamięci turystów i zapewniające  niezapomniane przeżycia, zarówno te duchowe, jak i kulturalne.

 Wśród uczestników spotkania były osoby, które już odwiedziły Izrael. Podzieliły się z innymi swoimi doświadczeniami, opowiedziały o wrażeniach z pobytu z tego kraju, który stanowi niezwykłą mozaikę kultur, tradycji i obyczajów. Na koniec spotkania można było obejrzeć książki o Izraelu z zasobów biblioteki. Były to nie tylko przewodniki, albumy, publikacje popularnonaukowe, ale także ciekawe reportaże i powieści. Tam można znaleźć wiele ciekawostek o historii kraju, który łączy żydowskie dziedzictwo z wpływami krajów arabskich i o życiu współczesnych mieszkańców.

Żródło MBP Stalowa Wola