Odwiedziny w bibliotece

29 marca Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedzili uczniowie klasy III PSP nr 4. Dzieci w trakcie zwiedzania poznały specyfikę i zasady obowiązujące w poszczególnych agendach biblioteki, tj. Multiteki, Wypożyczalni Głównej, Czytelni oraz Książki Mówionej. W tej ostatniej grupa wysłuchała audiobooka „Baśnie polskie”.

Uczniowie podczas wycieczki po MBP dowiedzieli się również, w jaki sposób pozyskuje się książki do biblioteki oraz jak jest opracowywana książka zanim trafi do księgozbioru. Zwiedzanie zakończyło się zwiedzaniem wystawy „Przystanek Biblioteka” czyli wykonanej makiety z surowców wtórnych dworca kolejowego w czasie ferii przez młodych czytelników MBP.

Tego samego dnia odwiedzili nas również uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 7. Dzieci zapoznały się z pracą w Czytelni, Wypożyczalni Książki Mówione , Wypożyczalni dla Dorosłych oraz Multiteki. Następnie w Multitece uczniowie dowiedzieli się o zasadach wypożyczania książek, zapisu do biblioteki oraz o księgozbiorze dziecięcym. Na koniec wycieczki dzieci obejrzały nowości książkowe oraz pobawiły się w Kąciku Zabaw.

Żródło MBP Stalowa Wola