Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

O podejrzeniu kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, poinformowało policjantów małżeństwo, które zwróciło uwagę na niebezpieczne manewry kierowcy bmw. Zgłaszający pojechał za bmw i odebrał kluczyki jego kierowcy. Okazało się, że 30-letni mieszkaniec Jeżowego miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany wczoraj pod sklepem w Jeżowem. Jego niebezpieczna jazda zwróciła uwagę innych kierowców. Bmw wjechało na chodnik, po czym odbiło z powrotem na pas jezdni i wężykiem dojechało na parking sklepowy. Małżeństwo, które zgłosiło to na policję, pojechało za bmw na parking.

Z bmw wysiadł mężczyzna i chwiejnym krokiem poszedł do sklepu. Zgłaszający widzieli jak kierujący kupuje alkohol. Kiedy mężczyzna wyszedł ze sklepu i kierował się do swojego samochodu, zgłaszający podszedł do niego i zabrał mu kluczyki. Na miejsce przyjechał policyjny patrol. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierowcy bmw. 30-latek miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i oddali go pod opiekę rodzinie. 

Sygnały od kierowców wielokrotnie pomagają policjantom w wyeliminowaniu z ruchu nietrzeźwych kierowców, stwarzających realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Policjanci czekają na takie sygnały, które są oznaką wspólnej dbałości o bezpieczne drogi i wyraźnym sprzeciwem wobec nieodpowiedzialnych kierowców, wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu. 

 

Źródło KPP Nisko