O ekonomii społecznej

10 kwietnia w Bibliotece Międzyuczelnianej rozmawiano o tym, czym jest ekonomia społeczna, w jaki sposób można skorzystać z możliwości, które daje ta forma rozwoju. Było to wydarzenie otwarte dla wszystkich mieszkańców, dla tych, którym hasło ekonomia społeczna z niczym się nie kojarzy, albo wprost przeciwnie, są jej podmiotem.

Targi zostały podzielone na dwie części: wystawienniczą oraz panel dyskusyjny. Część wystawiennicza to kiermasz wielkanocny. Wzięły w nim udział m.in. warsztaty terapii zajęciowej, koła gospodyń wiejskich, spółdzielnie socjalne. Nie zabrakło też akcentu muzycznego, wystąpili „Łęgowianie”.

Natomiast w części dyskusyjnej można było dowiedzieć się czym jest ekonomia społeczna, do kogo jest skierowana oraz dlaczego warto skorzystać z tej formy działalności. Ponadto swoimi doświadczeniami podzieliły się osoby, które już w tej dziedzinie działają. To m.in. ci, którzy prowadzą spółdzielnie socjalne. Opowiedzieli jak rozpoczynali swoją działalność, z jakim problemami musieli się zmierzyć, a także jakie korzyści mają będąc podmiotem ekonomii społecznej.

Żródło MBP Stalowa Wola