Nowa hybrydowa Toyota dla niżańskiej policji

Komenda Powiatowa Policji w Nisku otrzymała nowy oznakowany radiowóz marki Toyota Corolla 1.8 vvt – i hybrid. Jego zakup współfinansowany został przez środki z Urzędu Marszałkowskiego i powiat niżański, w tym lokalne samorządy. Nowy pojazd będzie służył policjantom w wykonywaniu codziennych czynności realizowanych na terenie całego powiatu.

Policyjną flotę niżańskiej komendy zasiliła oznakowana Toyota Corolla z napędem hybrydowym, wyprodukowana w 2021 roku i wyposażona w szereg systemów zapewniających funkcjonariuszom bezpieczeństwo i komfort pracy.To pierwszy tego typu pojazd w niżańskiej jednostce Policji. Nowy radiowóz kosztował ponad 100 tys. złotych, a jego zakup był możliwy dzięki zaangażowaniu i wsparciu wszystkich lokalnych władz samorządowych, pozostała kwota pochodziła ze środków Urzędu Marszałkowskiego oraz środków z Programu Modernizacji Policji. Pojazd będzie służył funkcjonariuszom zespołu do spraw wykroczeń, którzy swoje czynności realizują na terenie całego powiatu niżańskiego.

Komendant Powiatowy Policji w Nisku serdecznie dziękuje wszystkim samorządom z terenu powiatu niżańskiego, które przyczyniły się do wzmocnienia i unowocześnienia floty policjantów z niżańskiej komendy. Nowy radiowóz znacznie podniesie bezpieczeństwo w regionie jak również ułatwi realizację obowiązków w czasie codziennej służby.

Źródło KPP Nisko