Na warsztatach stworzyli świąteczne stroiki

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, każdy z nas myśli już o dekorowaniu swojego domu. Możliwość stworzenia własnoręcznie wykonanych, unikalnych ozdób świątecznych, dają od wielu lat warsztaty organizowane w stalowowolskiej książnicy. Cieszą się one wielką popularnością. Tym razem organizatorzy: Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli i Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza zorganizowali spotkanie, na którym tworzono ekologiczne dekoracje.

Chętnych do wspólnego spędzenia sobotniego czasu było ponad 80 osób, a gościem warsztatów była pani Renata Knap, zastępca prezydenta Stalowej Woli.

7 grudnia w MBP dziadkowie, rodzice i ich pociechy wspólnie przygotowywali małe choineczki. Powstawały prawdziwe dzieła sztuki z wykorzystaniem surowców wtórnych. Warsztaty stały się okazją do dobrej zabawy, integracji ale i nauki. Rzeczom już nieprzydatnym, często wyrzucanym do kosza można było dać drugie życie. Z plastikowych kubeczków, zakrętek, starych tekturowych kartonów, guzików i wielu innych materiałów wtórnych, w połączeniu z gałązkami, szyszkami i mchem uczestnicy wyczarowywali oryginalne choinki. Wystarczyło tylko trochę pomysłowości i kreatywności. W niejednym stalowowolskim domu pojawi się teraz mała ekologiczna ozdoba, rezultat sobotniej pracy. Warsztaty były świetną okazją do wspólnej integracji mieszkańców i kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Dla najmłodszych także spotkaniem edukacyjnym o recyklingu. Wielu uczestników dopytywało się o kolejne zajęcia.

Żródło MBP Stalowa Wola