Mali odkrywcy planet – kosmicznych zabaw c.d.

Druga część wakacyjnego spotkania na temat naszego Układu Słonecznego rozpoczęła się zabawą integracyjną „Co zabiorę z sobą w podroż kosmiczną”. Następnie dzieci rozwiązały quiz o podróżach w kosmos oraz odpowiadały na zagadki o naszej galaktyce. Później przystąpiliśmy do najważniejszego zadania dzisiejszych zajęć, czyli wykonania gry planszowej „Bezkresny wszechświat”.
Uczestnicy najpierw wykonywali planety naszego układu oraz wszystkie inne ciała niebieskie, które znajdują się w przestworzach.

Nie mogło zabraknąć centralnej jego części czyli Słońca oraz rakiet, sond kosmicznych i astronautów. Kiedy plansza nabrała kolorowego kosmicznego wyglądu, rozpoczęliśmy grę, w której pionkami były zrobione dzień wcześniej ufoludki. Dzieci poruszały się ufoludkami po wyznaczonym torze zbierając asteroidy (nakrętki recyklingowe) oraz wykonując specjalnie zadania przypisane do pola, na którym się znajdowali. Zajęcia zakończyły się zabawami ruchowymi z chustą animacyjną. Nasza dwudniowa podróż zakończyła się, odkrywcy planet wykonali zadanie wzorowo. A teraz planety i gwiazdy, satelity i inne ciała niebieskie będziemy obserwować już z Ziemi, do czego Was „kosmicznie” zapraszamy.

Żródło MBP Stalowa Wola