Literacki debiut Beaty Sudoł – Kochan

Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza i Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli zapraszają na prezentację tomiku poezji „Linia życia” Beaty Sudoł – Kochan. Literackie spotkanie zaplanowano na czwartek, 26 września 2019 r., o godzinie 18:00, w głównym budynku MBP, przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, w sali bankietowej (II piętro). - Oddaję w Państwa ręce mój debiutancki tomik poezji, dedykuję go wszystkim, którzy od lat dzielą ze mną sukcesy i trudy dnia codziennego. Są wsparciem i potrafią sprawić, że na mojej twarzy na nowo pojawia się uśmiech – mówi poetka. - Autorka nie szasta rozrzutnie słowami. Tej wstrzemięźliwości nie da się uzyskać inaczej, niż pedantyczną pracą nad tekstem w myśl słów Tadeusza Różewicza, który uważał, że pisanie dobrego wiersza polega na wykreślaniu zbędnych słów z wypowiedzi – pisze tytułem wstępu do tomiku literat Krzysztof Kwasiżur.  - Dla mnie nad zawartością tego tomiku unosi się duch Różewicza – ale nie tyle Różewicza – poety, co Różewicza – dramaturga, duch Samuela Becketta. Autorka nie tylko poetka - myślicielka, ale                       i eksperymentatorka, bo udaje się jej uczynić tematem wiersza coś co pozornie nie może być tematem poezji – bezruch, martwotę, stagnację – pisze w posłowiu nestor stalowowolskich literatów Mirosław Grudzień. Beata Sudoł – Kochan, absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Rzeszowskiej oraz Wyższej Szkoły Ekonomicznej. Pracuje w Centrum Kształcenia TORUS. Jest współzałożycielką                       i administratorką istniejącej od 2013 roku grupy na portalu społecznościowym „Co lubimy i polecamy w Stalowej Woli i okolicach”, która informuje o wydarzeniach kulturalno - społecznych i ciekawych miejscach. Jej debiut książkowy to „Zbrodnie (nie)doskonałe”, w której zostały zebrane recenzje do tomików poezji poetów ze Stalowej Woli i okolic. Fragmenty recenzji zostały opublikowane w miesięczniku  „Gazeta Kulturalna”, w krakowskim kwartalniku artystyczno – literackim „Metafora” i w almanachu  poetyckim „Spojrzenia 6”. Zaś jej wiersze były publikowane na łamach miesięcznika „Stalowa Obiektywnie” i tygodnika „Sztafeta”. Ukazały się także drukiem w Antologiach Poetów Podkarpacia XXIII i XXIV Dorocznych Spotkań Poetów – Przemyśl 2017 i 2018. Wiersze zdobyły również wyróżnienie honorowe oraz trzecią nagrodę w Międzynarodowym Spotkaniu Poetów „Wrzeciono 2018 i 2019” w Nowej Sarzynie a także wyróżnienie w Turnieju Jednego Wiersza „Pod Majowym Księżycem” - Rzeszów 2018 i 2019.  W wolnych chwilach lubi czytać kryminały i jest miłośniczką świnek morskich. Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza i Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli zapraszają na prezentację tomiku poezji „Linia życia” Beaty Sudoł – Kochan. Literackie spotkanie zaplanowano na czwartek, 26 września 2019 r., o godzinie 18:00, w głównym budynku MBP, przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, w sali bankietowej (II piętro).

– Oddaję w Państwa ręce mój debiutancki tomik poezji, dedykuję go wszystkim, którzy od lat dzielą ze mną sukcesy i trudy dnia codziennego. Są wsparciem i potrafią sprawić, że na mojej twarzy na nowo pojawia się uśmiech – mówi poetka.

– Autorka nie szasta rozrzutnie słowami. Tej wstrzemięźliwości nie da się uzyskać inaczej, niż pedantyczną pracą nad tekstem w myśl słów Tadeusza Różewicza, który uważał, że pisanie dobrego wiersza polega na wykreślaniu zbędnych słów z wypowiedzi – pisze tytułem wstępu do tomiku literat Krzysztof Kwasiżur.

– Dla mnie nad zawartością tego tomiku unosi się duch Różewicza – ale nie tyle Różewicza – poety, co Różewicza – dramaturga, duch Samuela Becketta. Autorka nie tylko poetka – myślicielka, ale i eksperymentatorka, bo udaje się jej uczynić tematem wiersza coś co pozornie nie może być tematem poezji – bezruch, martwotę, stagnację – pisze w posłowiu nestor stalowowolskich literatów Mirosław Grudzień.

Beata Sudoł – Kochan, absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Rzeszowskiej oraz Wyższej Szkoły Ekonomicznej. Pracuje w Centrum Kształcenia TORUS. Jest współzałożycielką i administratorką istniejącej od 2013 roku grupy na portalu społecznościowym „Co lubimy i polecamy w Stalowej Woli i okolicach”, która informuje o wydarzeniach kulturalno – społecznych i ciekawych miejscach. Jej debiut książkowy to „Zbrodnie (nie)doskonałe”, w której zostały zebrane recenzje do tomików poezji poetów ze Stalowej Woli i okolic. Fragmenty recenzji zostały opublikowane w miesięczniku  „Gazeta Kulturalna”, w krakowskim kwartalniku artystyczno – literackim „Metafora” i w almanachu  poetyckim „Spojrzenia 6”. Zaś jej wiersze były publikowane na łamach miesięcznika „Stalowa Obiektywnie” i tygodnika „Sztafeta”. Ukazały się także drukiem w Antologiach Poetów Podkarpacia XXIII i XXIV Dorocznych Spotkań Poetów – Przemyśl 2017 i 2018. Wiersze zdobyły również wyróżnienie honorowe oraz trzecią nagrodę w Międzynarodowym Spotkaniu Poetów „Wrzeciono 2018 i 2019” w Nowej Sarzynie a także wyróżnienie w Turnieju Jednego Wiersza „Pod Majowym Księżycem” – Rzeszów 2018 i 2019.  W wolnych chwilach lubi czytać kryminały i jest miłośniczką świnek morskich.

Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza i Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli zapraszają na prezentację tomiku poezji „Linia życia” Beaty Sudoł – Kochan. Literackie spotkanie zaplanowano na czwartek, 26 września 2019 r., o godzinie 18:00, w głównym budynku MBP, przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, w sali bankietowej (II piętro). - Oddaję w Państwa ręce mój debiutancki tomik poezji, dedykuję go wszystkim, którzy od lat dzielą ze mną sukcesy i trudy dnia codziennego. Są wsparciem i potrafią sprawić, że na mojej twarzy na nowo pojawia się uśmiech – mówi poetka. - Autorka nie szasta rozrzutnie słowami. Tej wstrzemięźliwości nie da się uzyskać inaczej, niż pedantyczną pracą nad tekstem w myśl słów Tadeusza Różewicza, który uważał, że pisanie dobrego wiersza polega na wykreślaniu zbędnych słów z wypowiedzi – pisze tytułem wstępu do tomiku literat Krzysztof Kwasiżur.  - Dla mnie nad zawartością tego tomiku unosi się duch Różewicza – ale nie tyle Różewicza – poety, co Różewicza – dramaturga, duch Samuela Becketta. Autorka nie tylko poetka - myślicielka, ale                       i eksperymentatorka, bo udaje się jej uczynić tematem wiersza coś co pozornie nie może być tematem poezji – bezruch, martwotę, stagnację – pisze w posłowiu nestor stalowowolskich literatów Mirosław Grudzień. Beata Sudoł – Kochan, absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Rzeszowskiej oraz Wyższej Szkoły Ekonomicznej. Pracuje w Centrum Kształcenia TORUS. Jest współzałożycielką                       i administratorką istniejącej od 2013 roku grupy na portalu społecznościowym „Co lubimy i polecamy w Stalowej Woli i okolicach”, która informuje o wydarzeniach kulturalno - społecznych i ciekawych miejscach. Jej debiut książkowy to „Zbrodnie (nie)doskonałe”, w której zostały zebrane recenzje do tomików poezji poetów ze Stalowej Woli i okolic. Fragmenty recenzji zostały opublikowane w miesięczniku  „Gazeta Kulturalna”, w krakowskim kwartalniku artystyczno – literackim „Metafora” i w almanachu  poetyckim „Spojrzenia 6”. Zaś jej wiersze były publikowane na łamach miesięcznika „Stalowa Obiektywnie” i tygodnika „Sztafeta”. Ukazały się także drukiem w Antologiach Poetów Podkarpacia XXIII i XXIV Dorocznych Spotkań Poetów – Przemyśl 2017 i 2018. Wiersze zdobyły również wyróżnienie honorowe oraz trzecią nagrodę w Międzynarodowym Spotkaniu Poetów „Wrzeciono 2018 i 2019” w Nowej Sarzynie a także wyróżnienie w Turnieju Jednego Wiersza „Pod Majowym Księżycem” - Rzeszów 2018 i 2019.  W wolnych chwilach lubi czytać kryminały i jest miłośniczką świnek morskich.

Żródło MBP Stalowa Wola