Kwietniowe spotkanie uczestników warsztatów literackich “WERS”

Kwietniowe spotkanie uczestników warsztatów literackich działających przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza poświęcone było tytułom wierszy. Wielu młodych adeptów pióra ma problemy z nadaniem tytułu swojemu utworowi. A przecież ł stanowi on niejako wizytówkę utworu literackiego, pozwala na jego identyfikację. Od tytułu właśnie zaczyna się kontakt czytelnika z tekstem.

Uczestnicy spotkania dzielili się swoimi  doświadczeniami oraz poznawali  tytuły wierszy swoich rówieśników (z almanachów pokonkursowych poezji dziecięcej i młodzieżowej  i regionalnych poetów (m.in. Mariana Berkowicza).

Drugą część spotkania poświęcono pomyłkom językowym. Okazją do tego było niedawne spotkanie autorskie Michała Rusinka z młodzieżą w MBP. Michał Rusinek to literaturoznawca, autor m.in. książki “Pypcie na języku”. Książka  ukazuje zabawne sytuacje, a „głównym bohaterem” jest język. Fragmenty tekstów z publikacji i przytaczane ze spotkania anegdoty wywoływały salwy śmiechu.

Była również przeprowadzona zabawa w odgadywanie “kto jest autorem wiersza”. Jeszcze nieznane, nowe utwory warsztatowiczów były czytane przez prowadzące zajęcia. I okazało się, że nie tak łatwo rozpoznać czyj to tekst, nawet jeśli autorem jest…. najlepsza koleżanka.

Tradycyjnie na koniec zajęć odbył się Turniej Jednego Wiersza. Tym razem nie wyłoniono zwycięzcy. Każdy utwór zdobył taką samą ilość głosów.

Żródło MBP Stalowa Wola