Kryte lodowisko, rozbudowa parku linowego, budowa toru rolkowego z pumptrackiem

Miasto Stalowa Wola złoży wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki na dofinansowanie projektu obejmującego 4 obiekty sportowo rekreacyjne. Chodzi o rozbudowę parku linowego, budowę lodowiska krytego ze ścieżką lodową, budowę toru rolkowego i pumptracku z terenem rekreacyjnym który docelowo ma być połączony z błoniami.

Rozbudowę  parku linowego to nastąpi ona jeszcze w tym roku.  Najprawdopodobniej prace zaczną się w kwietniu. W ramach rozbudowy park linowy powiększy się o 52 metry i docelowo połączy się z wodnym placem zabaw. Kolejny obiekt, który ma powstać to kryte lodowisko. I tu powstanie zadaszona hala wraz za zapleczem technicznym. Budowa  lodowiska rozpocznie się w przyszłym roku a koniec prac zaplanowany jest na 2021 roku. W ramach projektu powstanie także nowy tor rolkowy z pumptrackiem przy ul. Przestrzennej. Będzie on miał 370 metrów i wykonany  będzie z asfaltu.

Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wynosić będzie 33%. Resztę kosztów poniesie miasto. W budżecie na wielomilionowe przedsięwzięcie obejmujące 4 zadania zarezerwowano niecałe 682 tysiące złotych.