Kreatywnie i wesoło z puzzlami i drewnianymi kukiełkami

Za nami pierwszy tydzień zimowych zajęć w Bibliotece Głównej, jakie zorganizowaliśmy podczas ferii dla młodych mieszkańców Stalowej Woli.

15 stycznia w bibliotece upłynął pod hasłem “Drugie życie niekompletnych puzzli”. Celem spotkania było zwrócenie uwagi dzieci, że zniszczone czy niekompletne zabawki mogą nam posłużyć do twórczej pracy. Z niekompletnych puzzli, kolorowych włóczek, pomponików, kredek, ruchomych oczek uczestnicy zajęć tworzyli m.in. breloki, wisiorki, stworki, ludziki.

Ponadto czas w bibliotece umiliła gra w kalambury oraz zabawa z wykorzystaniem patyczków Bamp. Powstały rozmaite konstrukcje m.in. meble, wieże, zwierzaki i gwiazdy.

Dzień później, w kolejnym dniu ferii siedziba główna MBP przeobraziła się w pracownię drewnianych kukiełek. Dzieci, wykorzystując drewniane łyżki oraz rozmaite koralki, guziki, pompony, materiały, filc, ruchome oczy itp. wykonały ludziki i zwierzaki. Powstały księżniczki, piraci, kucharze, ale także pieski i króliczki. Tak przygotowane kukiełki wezmą udział w przedstawieniu teatralnym w kolejnym dniu ferii w bibliotece. Grupa wzięła również udział w grach: „zakrętkowa opowieść”, „przywitaj się”, „zgadnij co to”. Na zakończenie nie mogło zabraknąć twórczej pracy przy patyczkach Bamp.

15 stycznia 2020 r.

 

16 stycznia 2020 r.

Żródło MBP Stalowa Wola