Godzinami o książkach – Tam gdzie spadają Anioły

W środę, 10 kwietnia o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się kolejne w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Rozmowy z cyklu „Godzinami o książkach” toczyć się będą wokół powieści  Doroty Terakowskiej pt. „Tam gdzie spadają Anioły”.

Jest to niesamowita opowieść o dziewczynce, która pewnego dnia zauważa na niebie anioły Białe i Czarne. W wyniku toczącej się na niebie pomiędzy nimi walki, jeden z nich upada ranny. Po tym wydarzeniu zaczynają się jej przytrafiać różne wypadki a następnie zapada na ciężką chorobę. Okazuje się, że straciła swojego anioła stróża. Aby mogła wyzdrowieć, Anioł Ave musi wygrać walkę ze swym bratem bliźniakiem, Aniołem Ciemności.

Dorota Terakowska w swojej powieści snuje refleksje  na temat  walki dobra ze złem, relacji rodzinnych, wiary i  nadziei oraz życia i śmierci.

„Każda z ludzkich istot ma przy sobie dwa Anioły, Czarnego i Białego. I tak jak one toczyły walkę, tak i w człowieku toczył się nieustający spór między dobrą a złą stroną jego natury”.

Żródło MBP Stalowa Wola