Głośno czytamy i dzieci zapraszamy!

Dzisiaj kolejne wydarzenie, jakie przygotowaliśmy na XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka, Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na czytanie fragmentów książki Renaty Piątkowskiej „A może będzie właśnie tak” przez lektorkę Malwinę Kożurno. To wydarzenie odbędzie się online – na stronie www MBP, profilu facebookowym i bibliotecznym serwisie YT.

– Moja miłość do czytania zrodziła się wiele lat temu, na studiach polonistycznych UMCS w Lublinie. Przez wiele lat czytałam mojej wspaniałej trójce dzieci (tysiące kilometrów tekstów). Była to znakomita wprawka przed podjęciem pracy lektorki. Prowadziłam Klub Czytających oraz warsztaty dla dzieci w nieistniejącej już, uroczej księgarni Elf w Bielsku- Białej (gdzie mieszkam). Obecnie współpracuję z autorką książek dla dzieci i młodzieży, Renatą Piątkowską. Czytam na spotkaniach autorskich, nagrywam audiobooki, prowadzę warsztaty lektorskie dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy. Mówiąc krótko, kocham czytać  – przekonuje Malwina Kożurno.

Kampania „Cała Polska Czyta Dzieciom” otrzymała wiele nagród i wpisała się trwale w świadomość społeczeństwa, budując nawyki czytelnicze w rodzinach i placówkach edukacyjno-wychowawczych. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: Lubimy czytać polskich autorów!

Żródło MBP Stalowa Wola