Festiwal Tyrmanda – Beata Chomątowska w MBP

Podróż po blokowiskach, które miały ogromny wpływ na współczesną architekturę („Betonia. Dom dla każdego”) oraz historia jednego z najsłynniejszych warszawskich osiedli – Muranw („Stacja Muranów”), były tematami przewodnimi w czasie spotkania z autorką książek Beatą Chomątowską. Wydarzenie miało miejsce w MBP, w ramach Festiwalu Tyrmanda, którego organizatorem był Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli.

W czasie spotkania nie zabrakło pytań o warsztat pracy autorki, źródła informacji oraz bezpośredni kontakt z rozmówcami, których osobiste opowieści są elementami składowymi jej książek.
Beata Chomątowska – pisarka, dziennikarka, prezeska Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów, stała współpracowniczka „Tygodnika Powszechnego”. Autorka książek: „Pałac. Biografia intymna”, „Lachert i Szanajca. Architekci awangardy” oraz „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w Bredzie”. Za „Stację Muranów” otrzymała nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej oraz była nominowana do Nagrody im. Jerzego Turowicza i Gwarancji Kultury.

Żródło MBP Stalowa Wola