Ferie w ,,Dwojce” dobiegły do mety

Jak co roku w naszej filii zorganizowane były zajęcia feryjne. Pierwszy tydzień upłynął pod hasłem,, Na placu budowy” z Bobem Budowniczym, w którym największa atrakcją było zbudowanie domku-namiotu. W naszym domku mogliśmy każdego dnia zarówno się bawić , gościć jak i odpoczywać.

Teraz zakończył się tydzień drugi, którego mottem były  ,,historie rodzinne”. Wspólnie opowiadaliśmy o członkach naszych rodzin,  tych bliższych i dalszych, wracając pamięcią do pewnych ciekawych historii i  zwyczajów   jakie panują tylko w naszych domach. W kolejnych dniach robiliśmy laurki dla babci, dla dziadka a nawet ostatniego dnia dla rodziców.  Każda laurka była  robiona przez dzieci według własnego, niepowtarzalnego pomysłu.  Zajęcia plastyczne przeplatane były zabawami ruchowymi, układaniem puzzli, kalamburami , łamigłówkami , graniem w planszówki.
Czytanie wierszy o babci i dziadku pomogły nam w stworzeniu pięknych życzeń, które zostały umieszczone w środku laurek. W ostatni dzień malowaliśmy farbami nasze domy, rodziny i pupili. Opowieściom o zwierzętach i wesołych przygodach z ich udziałem nie było końca.
Niestety  ferie dobiegły końca i  jak potwierdziła nasza mała gromadka dzieciaków, bardzo im się podobały, a uśmiech z twarz im faktycznie nie schodził.

Żródło MBP Stalowa Wola