Eliminacje powiatowe Turnieju BRD

Dzisiaj w Hucie Krzeszowskiej, zakończyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zwycięskie drużyny z Niska reprezentować będą powiat na eliminacjach wojewódzkich.

Celem turnieju było podnoszenie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zawodnicy zmagali się w konkurencjach – teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy z zasad ruchu drogowego, pokonać rowerowy tor przeszkód oraz prawidłowo przejechać miasteczko ruchu drogowego. Przerwy pomiędzy konkurencjami zostały wykorzystane przez dzielnicowego do przekazania kilku rad młodzieży na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Policjant omawiał zasady korzystania ze strzeżonych kąpielisk, organizowania wycieczek do lasu oraz bezpiecznej jazdy na rowerze.

Pierwsze miejsce w kategorii młodszych uczestników zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Nisku, w kategorii starszych – Gimnazjum nr 1 w Nisku. Zwycięskie szkoły będą walczyć o nagrody w eliminacjach wojewódzkich. Nagrodę – zestaw sprzętu nagłaśniającego – za zajęcie I miejsca w kategorii indywidualnej otrzymali Piotr Kusiak z PSP nr 4 w Nisku i Jakub Lipko z Gimnazjum nr 1 w Nisku.

Nagrody laureatom wręczał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nisku nadkom. Jarosław Zych.

 

Źródło KPP Nisko