„Dzień bezpieczeństwa dla przedszkolaków” w ramach spotkań z niżańską policją

Policjantki, zajmujące się profilaktyką społeczną z ramienia prewencji i ruchu drogowego oraz dzielnicowy z Ulanowa, uczestniczyli w akcji „Dzień bezpieczeństwa dla przedszkolaków”, w ramach obchodów Dnia Dziecka. Tego szczególnego dnia, funkcjonariusze odwiedzili 6 przedszkoli na terenie powiatu. Spotkania poświęcone były bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku.

Sierż. Katarzyna Pracało oraz sierż. szt. Izabela Pawelec opowiadały jak dbać o swoje bezpieczeństwo przedszkolakom z terenu gmin Nisko, Rudnika nad Sanem i Ulanowa. Spotkania miały być przypomnieniem, w jaki sposób bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji i jakich unikać zagrożeń. Policjantki przypominały o zasadach korzystania ze strzeżonych akwenów, w obecności ratownika i osób dorosłych. Przypomniały o przestrzeganiu zakazów kąpieli w zbiornikach do tego nieprzeznaczonych. Dzieci dowiedziały się o potrzebie ograniczonego zaufania w kontaktach z obcymi oraz o sposobach postępowania w obliczu zagrożenia z ich strony.

Funkcjonariusze, by uatrakcyjnić dzieciom pogadankę, pokazali sprzęt będący na wyposażeniu policji. Przy pomocy dzielnicowego z Ulanowa sierż. szt. Marcina Kowala dzieci mogły ubrać się w kamizelki policyjne i kaski oraz usiąść w radiowozie, co cieszyło się największym zainteresowaniem ze strony przedszkolaków.

 

Źródło KPP Nisko