Dzielnicowy na spotkaniu z uczniami

Funkcjonariuszka zajmująca się zagadnieniami profilaktycznymi w niżańskiej komendzie i dzielnicowy uczestniczyli w spotkaniu z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku. Spotkanie z klasą III prowadzone było w ramach akcji pn. „Bezpieczeństwo – pierwsza klasa”. Policjanci rozmawiali między innymi o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznych zachowaniach w domu, w szkole, podczas zabawy, a także o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni.

Asp. Dariusz Drzymała i st. sierż. Katarzyna Pracało spotykali się z najmłodszymi w ramach działań „Bezpieczeństwo – pierwsza klasa”. Podczas wizyty przedstawiali podstawowe zasady bezpieczeństwa  m.in. jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze. Tłumaczyli, jak ważną rolę pełni posiadanie elementów odblaskowych, przypominali numery alarmowe i zasady ich używania.

Zwrócili uwagę na ostrożność w kontaktach z nieznajomymi oraz wskazali, jak trzeba się zachować w obliczu niebezpieczeństwa. Przestrzegali przed niebezpiecznymi zabawami w domu oraz o konieczności trzymania się z daleka od ostrych przedmiotów i urządzeń rolniczych.

Na spotkaniu nie zabrakło profilaktyki z zakresu cyberzagrożeń, która ma za zadanie budowanie świadomych postaw wobec przemocy w sieci. W świecie wirtualnym dzieci narażone są na wiele niebezpieczeństw i ryzykownych zachowań. Niżańscy policjanci włączają się w upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

Na zajęciach uczniowie zdobyli wiedzę z zakresu i rodzaju zagrożeń występujących w trakcie korzystania z Internetu oraz negatywnych skutków przemocy słownej i zamieszczania nieprawdziwych informacji o innych osobach.

 

Źródło KPP Nisko