Dzielnicowy na spotkaniu z przedszkolakami

Dzielnicowy i funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką w niżańskiej komendzie spotkali się z dziećmi z przedszkola „Dom Misia” w Nisku. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu maluchów podczas zabaw i kontaktów z osobami obcymi. Policjanci zwracali uwagę na zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się jako uczestnika ruchu drogowego, w tym bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Policjantka st. sierż. Katarzyna Pracało oraz dzielnicowy mł. asp. Paweł Lewandowski przypominali dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, poruszyli kwestię konieczności zapinania pasów w trakcie jazdy samochodem, noszenia elementów odblaskowych oraz przechodzenia przez jezdnię. Zwrócili uwagę na ostrożność w kontaktach z nieznajomymi oraz wskazali, jak trzeba się zachować w obliczu niebezpieczeństwa. Dzieciaki chętnie uczestniczyły w spotkaniu i same opowiadały o sytuacjach, w których znalazły się w okolicznościach zagrażających ich bezpieczeństwu. Policjanci przestrzegali przed niebezpiecznymi zabawami w domu, przypominali o konieczności trzymania się z daleka od ostrych przedmiotów i urządzeń rolniczych.

Policjanci zwracali uwagę na ostrożność w kontaktach z psami oraz postępowaniu w przypadku ataku agresywnych zwierząt. 

Spotkania tego typu mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczynią się do wzbogacenia wiedzy młodych ludzi na tematy zagrożeń, z którymi czasem nieświadomie mogą się spotkać.

 

Źródło KPP Nisko