Działania “Trzeźwy poranek” na niżańskich drogach

Niżańscy policjanci uczestniczyli dziś w akcji ukierunkowanej na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas działań “Trzeźwy poranek”, funkcjonariusze zatrzymali 4 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę, mimo wypitego wcześniej alkoholu. Skontrolowano 672 kierowców.

Dzisiejsze działania “Trzeźwy poranek” prowadzone były w wyznaczonych punktach kontrolnych, w poszczególnych miejscowościach naszego powiatu. Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, skontrolowali 672 kierowców. Warto dodać, że podstawowym celem kontroli stanu trzeźwości jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez nietrzeźwych kierowców.

Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 4 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U jednego z kierowców badanie wskazało ponad 1,5 promila, odpowie on za przestępstwo .Trzech pozostałych kierowców odpowie za wykroczenie.

Pomimo wielu apeli, gróźb utraty prawa jazdy, a nawet kary pozbawienia wolności, w dalszym ciągu nie brakuje tych, którzy po wypiciu alkoholu, nie patrząc na konsekwencje, wsiadają za kierownicę pojazdu i wyruszają w drogę.

Źródło KPP Nisko