Czytali Białoszewskiego w eliminacjach

Za nami eliminacje do 6. edycji konkursu Mistrz Pięknego Czytania, jakie 27 marca odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W tym etapie ci, którzy chcieli spróbować swoich sił w głośnym czytaniu, wybierali fragment utworu Mirona Białoszewskiego i czytali go przed jury. Ci, którzy przeszli przez eliminacyjne sito do końca tygodnia zostaną o tym fakcie powiadomieni i wezmą udział w kolejnych etapach konkursu. Można wygrać 1000 złotych lub inne nagrody.

Kolejny, II etap zmagań to próby głośnego czytania. Ich termin zostanie ustalony przez reżysera w porozumieniu z zakwalifkowanymi do finału konkursu uczestnikami, wiadomo jednak, że będzie to kwiecień. Finał konkursu odbędzie się 4 maja 2018 roku w obiekcie MBP, przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 (II piętro, sala konferencyjna).

Podczas Finału – uczestnicy konkursu, wyłonieni w poprzednich etapach, wezmą udział w publicznym czytaniu dzieła Mirona Białoszewskiego. Spośród czytających, jury wybierze Mistrza Pięknego Czytania oraz przyzna nagrody i wyróżnienia. Z kolei widownia wybierze laureata Nagrody Publiczności.

Za przygotowanie uczestników konkursowych zmagań odpowiada Maria Bembenek, opiekunka i reżyser Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy z Miejskiego Domu Kultury. Przypomnijmy, że w ramach konkursu w MBP czytano m.in. „Chłopów” Reymonta, „Spaghetti i miecz” Tadeusza Różewicza czy „Szczenięce lata” Melchiora Wańkowicza.

Żródło MBP Stalowa Wola