Bezpiecznie do szkoły pod okiem niżańskich policjantów

Wraz z początkiem roku szkolnego, niżańscy policjanci rozpoczęli działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W pobliżu placówek oświatowych, pojawiają się policyjne patrole. Funkcjonariusze dbają o to, aby najmłodsi czuli się bezpiecznie. Przypominają dzieciom, o zasadach prawidłowego poruszania się po drogach, a szczególnie przechodzenia przez jezdnię.

Po letnim wypoczynku, uczniowie wrócili już do szkół. W zwiazku z tym, ruszyła ogólnopolska akcja prewencyjna „Bezpieczna droga do szkoły”. Aby powrót dzieci był bezpieczny, policjanci ruchu drogowego w najbliższych dniach, będą czuwać nad bezpieczeństwem pieszych i kierowców, szczególnie w rejonach szkół. Już od pierwszych dni roku szkolnego, policjanci będą spotykać się z dziećmi, aby rozmawiać o prawidłowym przekraczaniu jezdni i poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza. Będą uświadamiać zwłaszcza młodych uczestników ruchu drogowego jak reagować na zagrożenia, które mogą ich spotkać w drodze do szkoły. Szczególnym nadzorem mundurowi obejmą placówki, w rejonie których jest największe natężenie ruchu.

Zanim zadzwonił pierwszy dzwonek, funkcjonariusze sprawdzili oznakowania dróg w rejonach szkół i przedszkoli. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Apelujemy do kierujących, by zwracali szczególną uwagę na dzieci, które w rejonach szkół przechodzą przez jezdnię. Pamiętajmy, by zwolnić, zatrzymać się i umożliwić przejście oczekującym dzieciom. Rodzicom przypominamy,  by zwrócić uwagę na zagrożenia i mówić o podstawowych zasadach korzystania z drogi, na przykład: dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię,dlaczego należy iść poboczem po lewej stronie jezdni. Warto również objaśnić dziecku znaczenie znaków i sygnałów drogowych, które mija w drodze do szkoły. Dziecko świadome zagrożeń będzie bardziej bezpieczne.

Źródło KPP Nisko