„Bezpieczne Wakacje” z policjantami

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”, niżańscy policjanci gościli w budynku komendy dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Nisku. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu maluchów podczas letniego wypoczynku.

Wczoraj kom. Anna Kowalik oraz dzielnicowy asp.Tomasz Wach opowiadali uczniom klasy III, na czym polega praca policjanta i jak dbać o swoje bezpieczeństwo. Spotkanie miało być przypomnieniem, w jaki sposób bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji i jakich unikać zagrożeń, aby cało i zdrowo powrócić na początku września do szkoły. 

Policjantka przypominała o zasadach korzystania ze strzeżonych akwenów wodnych, w obecności ratownika i osób dorosłych, przestrzeganiu zakazu kąpieli w zbiornikach, do tego nieprzeznaczonych. Omówione zostały zagadnienia związane z organizacją wycieczek do lasu. W trakcie spotkania nie zabrakło również przestróg przed niebezpiecznymi zabawami w domu, konieczności trzymania się z daleka od ostrych przedmiotów i urządzeń rolniczych. Dzieci dowiedziały się o potrzebie ograniczonego zaufania w kontaktach z obcymi oraz sposobach postępowania w obliczu zagrożenia z ich strony. 

Funkcjonariusze, by uatrakcyjnić dzieciom pogadankę, pokazali sprzęt będący na wyposażeniu Policji. Dzieci mogły ubrać się w kamizelki policyjne i kaski oraz usiąść w radiowozie, co cieszyło się największym zainteresowaniem ze strony dzieciaków. Kolejną atrakcją był radiowóz. Dzieciaki chętnie siadały za kierownicą samochodu służbowego i z uśmiechem pozowały do zdjęć pamiątkowych robionych przez wychowawczynie.

Źródło KPP Nisko