“Bezpieczeństwo – pierwsza klasa” – pod okiem niżańskich policjantów

W ramach prowadzonej akcji pn. “Bezpieczeństwo – pierwsza klasa”, funkcjonariusze odwiedzają najmłodszych uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków. Policjanci rozmawiają między innymi o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznych zachowaniach w domu, w szkole, podczas zabawy, a także o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni.

Od początku września, niżańscy policjanci odwiedzają szkoły podstawowe i przedszkola, na terenie naszego powiatu. Spotykają się z najmłodszymi w ramach działań „Bezpieczeństwo – pierwsza klasa”. Podczas wizyt zaznajamiają ich z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Uczą dzieci m.in. jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych, tłumaczą jak ważną rolę pełni posiadanie elementów odblaskowych, przypominają numery alarmowe i zasady ich używania.

Mówią również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu, czy bezpiecznego korzystania z internetu. Podczas ostatniego takiego spotkania najmłodsi swoją wiedzę odzwierciedlili w kolorowych rysunkach, a na koniec mogli zobaczyć policyjny radiowóz oraz obejrzeć jego wyposażenie. To zawsze cieszy maluchów i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Źródło KPP Nisko